Yol Akademi Yayın Grubu.png
Üye Girişi

Biz kimiz

Yol Akademi Yayınevi
Yol Akademi

Yol arkadaşınız olmak istiyoruz.

Yol Akademi Yayınevi olarak sıradan bir iş akdinden fazlasını vermeye hazırız. 

Sizden de aynısını bekliyoruz.

Mythos Kitap
Neler Yapıyoruz

Hep daha farklı olanın peşindeyiz

Binlerce yayınevi içinde herhangi biri olmak yerine hem Türkiye’de hem de dünyada gelişmeleri günü güne takip ediyoruz.

Yayıncılık

Ülkedeki tüm yayınevlerinin verdiği hizmet zaten veriyoruz. Hedefimiz her gün hiç kimsenin yapmadığı yeni bir alan bulmak

Yayına Hazırlık

Kapaktan dizgiye, kağıttan renklere ve simgelere son derece şık ve zarif kitaplar hazırlıyoruz

Kitap Dağıtımı

Hem kendi sitemizden, hem Türkiye'deki ve dünyadaki siteler, kitapçılar, dağıtıcılar, kütüphaneler ve okullar gibi hizmet ortaklarımızdan kitaplarınızı okuyucuları ile buluşturuyoruz

Yazar Desteği

Özellikle henüz yolun başında olan yazarlarımız ve yazar adaylarımızın heyecanını paylaşmak ve onlara yol arkadaşı olmak en büyük keyifmiz.

Biz kimiz

Bir yayınevinden fazlası

Yol Kurumsal Hizmetler Ltd. Şti olarak, kamu ve özel kurumlara verdiğimiz idari, mali, hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra,  Yol Akademi Yayınevi, Kadınca Yayınlar ve Mythos Kitap  markaları ile neredeyse bir fabrika gibi her ay yüzlerce kitap basmak yerine butik yayıncılık anlayışıyla hizmet veriyoruz.

Yol Akademi logosu altında araştırma- inceleme kitapları ile güncel siyasi, psikolojik ve sosyolojik içerikli kurguları yayınlıyoruz.

Mythos  şiir, deneme, öykü her türde kitap yayınladığımız en yeni markamız.

Kadınca Yayınlar ise daha çok kadın sorunlarını konu alan kitapları ya da kadın yazarlarımızın ürettiği eserleri yayınladığımız kendi içinde özelleşmiş bir diğer markamız.

Kendi bilgi birikimini, iç dünyasını ya da hayal gücünün ürettiği metinleri okuyucuya ulaştırmak dışında bir niyeti olmayan yazarlarımıza atılan her adımda başka bir bilinmezliğin doğduğu yayıncılık dünyasındaki yolculuklarında her türlü tereddütü giderecek bilgi birikimi ve tecrübemizle yol arkadaşlığı yapıyoruz. 

“Herkesin bir yolu vardır kendine göre. Benim yol amacımda yazabilmek daima önde geldi. Uzun yollar yürüdüm bu amaç uğruna. Kısa, kestirme yollar denemedim değil tabi ki. Bazısı taşlıydı. Çamurdu. Bazısı çıkmaz sokaklara götürdü. Bazısında kapılar vardı. Zorladığım sıkışmış kilitler. Vazgeçtiğim yollar da kapılar da benim gerçeğimdi. Yeni yetme değilsem de, eline kitabını alıp sevgiliye kavuşmayı bekleyen âşıklar gibi istiyordum öykülerim basılsın. Cümlelerimi beğensinler. Kitabı basılmış kadınlardan biri olabileyim diye.

Yol Akademi Yayınevi…

Sonra kapılar kapıları açtı. Yol diye diye, yol ’un zorluklarını bilen bir yayınevinin kapısında buldum kendimi. Birden sarı sarıçiçekler açtı dünyamda. Doğum heyecanı başladı. Sancısız olmaz ki doğumlar, Benim serüvenim zerre ağrısız oldu. Bir çocuk doğurdum. Elime’ ’Mor Mimoza ismini koyduğum kızımı verdiler. Kızımın saçları gibiydi sayfaları. Güzel gözlü bir bebek gibiydi kapağı. Yol Akademi’nin doktorları hiç ağlatmadı evladımı. Ve bebeğimi Çanakkale değil, Türkiye değil, dünya gördü tanıdı.

Bu yol arkadaşlığı başka! Bu hissiyat kelimelerin bile yetmeyeceği yoğunlukta. Bu iç rahatlığı ile dünyanın her yerindeki okurundan, erkeğinden kadınından övgü dolu mesajlar alabilmekse işin piyangosu sanırım.
Uzun veya kısa. Yolunuz benim yayınevime düşerse, sırtınızı yaslayıp, kahvenizi huzurla içebilirsiniz burada.
Kadınca, erkekçe, çocukça, ne isterseniz var Yol akademi yayınlarında..”

Gökçe Çiçek Gönülaçar

Hiçbir yayıncı, yayınladıklarının değeri hakkında fikir beyan etmemelidir. Bu tamamen edebiyat eleştirmeninin karar vermesi gereken bir konudur. Bir yayıncı sadece yararlı bir arabulucudur.

Dünya çapındaki hizmet ortaklarımız