Yol Akademi Yayın Grubu.png
Üye Girişi

Kitap Dosya Başvurusu

Yol Akademi Dosya Başvurusu, Yayınevine Kitap Dosyası Nasıl Gönderilir? Yayınevi Kitap Dosya Başvurusu, Kitabımı Nasıl Yayımlatırım? Bir kitap yazdım nasıl yayınlayabilirim? Yeni yazarlara şans veren yayınevleri. Yazar Adayları İçin Dosya Gönderme Rehberi, Yayınevleri Bana Ne Zaman Dönecek? Yayınevlerine Kitap Dosyası Gönderme Kargoyla mı E-postayla mı Yapılır? Kitap Dosyasıyla Birlikte Ne Göndermeliyim? Kitap Dosyanız Gerçekten Bir Dosya mı? bu yazıda…

Yol Akademi Yayınevi Kitap Dosya Başvurusu

“Yayınevinize kitap dosyası gönderme için e-posta mı yoksa kargo mu tercih edilmeli? Editörler kitap dosyalarını okurken nelere bakacaklar, neleri isteyecekler, hakkınızda neler düşünecekler?” benzeri birçok sorunun aklınızı kurcaladığını tahmin edebiliyoruz. Eksiksiz bir dosya hazırlamanız, değerlendirme sürecini hem kısaltacak hem de kolaylaştıracaktır. Dosyanızı göndermek için sayfanın altında yer alan başvuru adımlarını izlemeniz ve istenen bilgileri eksiksiz doldurmanız yazar ya da yazar adayı olarak doğru değerlendirmenize yarayacaktır.

Ücretsiz kitap Başvurusu

Yol Akademi, Kadınca Yayınlar ve Mythos Kitap markaları altında yayımladığı kitaplar için yazarlardan hiçbir şekilde ücret talep etmemektedir. Parayla kitap basan yayınevleri arasında değildir.

Yol Akademi Yayınevine Kitap Dosyası Nasıl Gönderilir?

Öncelikle çalışmanızın tamamlanmış olması gerekmektedir. Son şekli verilmemiş dosyalar kesinlikle değerlendirmeye alınmamaktadır. Kitap dosyanızı kendiniz şekillendirmeye ve ölçülendirmeye çalışmayınız. Resim, pdf ya da tarayıcıdan çıkartılmış dosyaları kabul edemiyoruz. Lütfen kitap dosyanızı A4 boyutunda ve Word formatında hazırlayarak gönderiniz.

Yayınevi Bana Ne Zaman Dönecek?

Yayınevimize gönderilen kitap dosyaları editörlerimiz tarafından okunup raporlanır. Hazırlanan raporlar değerlendirilmek üzere yayın kuruluna sunulur. Raporların hazırlanması ve yayın kuruluna sunulması asgari on beş günlük bir süreci kapsamaktadır. Yayın kurulundan çıkacak sonuca göre tarafınıza yaklaşık bir ay içinde yanıt verilir.

Siz de kitabımı bastırmak istiyorum diyorsanız hiç gecikmeyin. Adınızı bir kitabın ön kapağında görmenin keyfini Y’ol Akademi ile yaşayabilirsiniz.

Şimdi lütfen eserinizin türüne göre aşağıdaki kitap dosyası gönderme butonlarından birine tıklayarak açılacak formu mümkün olduğunca eksiksiz doldurmaya çalışın. En başına üç sayfayı geçmeyecek eserinizin özetini içerek tamamlanmış kitap dosyanızı “dosya gönder” butonuna basarak seçip formunuza ekleyiniz.


Edebi/Kurgu Kitap Başvuru Formu

Roman ve Öykü gibi edebi kurgu eserlerinizi göndermek için tıklayınız


Başvur


Kurgu Dışı Kitap Başvuru Formu

Araştırma-inceleme, anı, biyografi vb. eserinizi göndermek için tıklayınız


Başvur


Şiir

Şiir Dosyalarının Değerlendirme Süreci için lütfen alttaki linki takip ediniz


Detaylı Bilgi


Facebook


Instagram

kitap bastırmak istiyorum
Yayınevine kitap dosyası nasıl gönderilir?

Yukarıdaki soru cümlesi sadece bizim yayınevimiz için geçerli değil. Yazdığı eserin kitap olarak basıldığını görmek isteyen birçok edebiyat sever internet aramasında “Yayınevine kitap dosyası nasıl gönderilir? Kitap bastırmak için ne yapmak gerekir? Metis Yayınları dosya gönderme, Pegasus Yayınları dosya Gönderme, Can Yayınları dosya Gönderme, Hep Kitap dosya gönderme, Doğan Kitap dosya gönderme, Everest Yayınları dosya gönderme, Epsilon Yayınevi dosya gönderme, Kitapyurdu ücretsiz kitap basımı, KDY Kitap basımı vb.” cümlelerini sıklıkla aramaktadır. Her yayınevinin dosya kabulünde kendi kriterleri olabilir. En doğru yol her yayınevinin internet sitesini ziyaret ederek kriterlerini öğrenmek ve dosyasını buna göre hazırlamak olmalıdır.