Yol Akademi Yayın Grubu.png
Üye Girişi
Yazarımız

Varol Kara

Erzurum/Aşkale’de doğdu. İlkokulu köyü Gümüşseren’de, ortaokulu Aşkale’de, liseyi Ankara’da, üniversiteyi de İstanbul’da okudu. 

Uzun yıllar severek yaptığı öğretmenlik mesleğinden, 2018 yılında emekli oldu. Öğretmenliğinin yanında müzik çalışmaları da yaptı. Bağlama ve türküler, her zaman hayatının vazgeçilmezi oldular. İki bin yılında bir türkü kaseti (albümü) yayınlandı. Bireysel, koro ve grup olarak; sahne, TV, radyo  programlarında yer aldı. Sendika, dernek, STK üyelik ve etkinlikleri içinde yer aldı, almaktadır.   

Lise yıllarında başlayan kitap okuma tutkusundan hiç  vazgeçmedi. Bir yaşam tarzı ve bir tutku halinde devam eden bu kitap okumalarının yanına, uzun yıllardır yazma sevdası da eklendi. PEN Yazarlar Derneği’nde “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” çalışmalar’na iki dönem katıldı. Bu atölye çalışmalarında yazdığı öyküler, katılan diğer arkadaşlarının öyküleriyle birlikte iki kitap olarak basıldı.On yıla yakındır makale, deneme ve öyküler yazmaktadır. Milliyet gazetesinin blog sayfasında, aralıklı olarak yazılar yazmaktadır.  Ayrıca; Kirpi, Sanat Duvarı, Oggito, Edebiyathaber, Enkidu Edebiyat, Gerçek Edebiyat, Kasabadan Esinti gibi çeşitli yazılı ve internet dergilerinde öyküleri, yazıları yayınlandı. Evli, iki çocuk babasıdır.

Varol Kara Varol Kara
Hizmet ortaklarımız

Dağıtım Ağımız