Yol Akademi Yayın Grubu.png
Üye Girişi
Yazarımız

Funda Tarakçıoğlu

1955 İstanbul doğumlu sanatçı, İktisat Fakültesi’nin Sosyal Siyaset ve İşletme bölümlerinden mezun olup, iş gereği Almanya’ya gitmiş, Berlin ve Köln’de sanat tarihi çalışmaları yaparken, Duesseldorf Konsolosluğu’nda görev almış,  1982’ de ülkesine döndüğünde kariyerini resim ve heykel alanında ilerletmiştir.

Alman Lisesi’nde okurken, edebiyat hocası Huriye Necatigil’in desteğiyle yazmaya başlamış, araya giren yıllar bu konudan uzaklaşmasına neden olsa da, sanatçı bir süre sonra ara verdiği yazılarına geri dönüp 2018’de ilk kitabı “Atölye”yi çıkarmıştır. Resim ve heykel çalışmalarına edebiyat da ilave olunca, bütünde hepsi birbirini çoğaltarak yeni ve farklı eserler oluşmuştur. Boğaziçi Üniversitesi’nde Murat Gülsoy, Gümüşlük Akademi’de Müge İplikçi, Yazıevi’nde Yeşim Cimcoz, Nalan Barbarosoğlu ve Füsun Çetinel’le çalışan sanatçı, son yıllarda Haydar Ergülen’le de şiirler yazıp bunları kimi zaman defterlerine kimi zaman da tablolarına aktarır.

Yaşamının olmazsa olmazları resim, heykel ve yazıyı birlikte kullanan sanatçı, kendisini dönüştürürken gerçekleştirebilmeyi de hedefler. Yeni coğrafyalar, mistisizm, renkler, dokular, yoga, etnik tatlar ve kitaplar yaşam pınarlarıdır.

“The Komşu” , kataloglardaki sanat yazılarının dışında, Altzine ve Galapera’da öyküleri yayınlanan sanatçının ikinci romanıdır.

funda tarakcioglu Funda Tarakçıoğlu
Hizmet ortaklarımız

Dağıtım Ağımız