Yol Akademi Yayın Grubu.png
Üye Girişi
Yazarımız

Süleyman Burak Batır

10 Şubat 1989 tarihinde Gelibolu’da dünyaya gelen Süleyman Burak Batır, ilköğrenimini Gelibolu Namık Kemal İlkokulu’nda, lise öğrenimini Gelibolu Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Fotoğrafçılık serüvenine 13 yaşında aldığı ilk fotoğraf makinesiyle başladı. Sonraları Gelibolu Fotoğraf Amatörleri Derneği (Gefak)’ın kurslarına katıldı ve fotoğraf sanatına ilgisi artarak devam etti.

Lisans eğitimi başlayana dek İstanbul, Çanakkale ve Gelibolu’da derneğin etkinlikleri kapsamında elliye yakın fotoğraf sergisi, birçok dijital gösteri ve etkinliğe katıldı.

Lisans eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlayan Batır, Süleyman Demirel Üniversitesi Fotoğraf Kulübü’nün kuruluşunda bulundu, bu kulüpte üç yıl yönetim kurulu başkanlığı yaptı ve görevi devrederken kendisine kulübün yönetim kurulu tarafından, 2014 yılında onursal başkanlık verildi.

2014 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’da iki yıl süreyle, çeşitli reklam ve fotoğraf ajanslarında asistan ve fotoğrafçı olarak çalıştı. 2016 yılında ise, aile işletmesi olan Tarihi Peynir Helvacısı Zafer Batır’da bayrağı devralarak, işletmeci olarak çalışmaya başladı ve aynı dönemde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir stajına başladı ve stajını tamamladı.

İlk kişisel sergisini Süleyman Demirel Üniversitesi’nde öğrenim gördüğü yıllarda açan Batır, Gelibolu’da da üç kişisel fotoğraf sergisi açtı. Hem fotoğraf, hem de dijital içerik olarak Eski Defter, Damaktaki Gelibolu, Eski Defter 2, Geçmişten Geleceğe Gelibolu gibi projeleri YouTube kanalında yayınlayan Batır, Gelibolu’nun kültürel, tarihi ve sosyal yapısı hakkında içerikler üretmeye bugün de devam etmektedir.

Süleyman Burak Batır, 2017 yılında Gülşah Batır ile hayatını birleştirdi, 2019 yılında oğlu Zafer Bora’nın dünyaya gelmesiyle baba oldu.

S. Burak Batır
Hizmet ortaklarımız

Dağıtım Ağımız