Yol Akademi Yayın Grubu.png
Üye Girişi

Kitap Bastırmak İstiyorum

Kitap bastırmak istiyorum. Kitap, kaç liraya bastırılır? Kitap bastırma maliyetleri nedir? Kitap yayımlama ücretleri… Kitap yazmak ve yayımlamak isteyenlerin bilmek istediği soruların yanıtını arayacağız. Detaylar Y’ol Akademi‘de…

KİTAP BASTIRMAK

Kitap bastırmak nedir?

Kitap bastırmak, yazılmış bir eserin okuyuculara ulaşması için fiziksel olarak yayımlanması ve çoğaltılmasıdır. Kitap, bir yayınevi vasıtasıyla yayımlanabileceği gibi bireysel olarak da yayımlanabilir.

Kitap yayımlatmak üzere Kültür Bakanlığına resmi başvuruların yapılması ve Kültür Bakanlığından ISBN numarasıyla bandrol alınması lazımdır. Çok farklı kitap yayımlatma yöntemleri vardır:

  • Yazar, kitabı kendisi bastırabilir,
  • Kitap, bir yayınevi tarafından bastırılabilir ve yazara verilebilir,
  • Kitap bir yayınevi tarafından basılabilir ve dağıtılabilir.

İlkinde yazarın eseri kendisinin bastırması, tüm süreçleri bizzat yazarın izlediği ve bir matbaayla anlaşarak kitabı bastırmasıdır fakat bu süreçte kitabın tasarlanmasıyla farklı yerlerde satışa açılması güçtür.

Kitabı, bir yayınevinin basması ve yazara teslim etmesi sürecindeyse kitabın basım evresindeki bütün işleri yayınevi takip eder ve hazırlanmış kitaplar yazara teslim edilmektedir. Böyle bir basım çalışması, kitabın farklı yerlerde satılamamasına neden olur. 

Üçüncü metotta yayınevi bütün süreçleri izler ve kitabın değişik yerlerde satılmasını sağlar. Bu metot yazarlar için en ideal metottur.

Y’ol Akademi Yayınlarında kitap yayımlatmak

Y’ol Akademi Yayınları olarak, yazarları yüksek basım maliyetlerinden kurtarmak ve ekstradan masrafları ortadan kaldırmak üzere butik yayıncılık sistemini kullanmaktadır. Butik yayıncılık, yazarların çalışmalarını daha kolay bir biçimde yayımlamasını sağlamaktadır. Eser dosyasını hazırlayan bir yazar yayınevimize başvurduğunda, kısa sürede tamamlanan yayın işlemlerinin ardından eserini kitap olarak eline alabilmektedir. Yeni nesil basım uygulaması olarak bilinen butik basımda kitap, yazarın istediği kadar basılmaktadır. Böylece depolama maliyetleri de ortadan kalkmakta, yazar yüksek baskı ücretleri ödemek zorunda kalmamaktadır.

Bir kitabınız varsa ve artık kitabınızın yayımlanma zamanı geldiyse hiç çekinmeden Y’ol Akademi Yayınlarına başvurabilirsiniz.

Kitap Bastırmak İstiyorum
Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tamamlanmış dosyanızı bize ulaştırmak istiyorsanız editor@yolakademiyayinevi.com elektronik posta adresimize eserinizi yollayabilirsiniz. İletişim formunu doldurarak sizi aramamızı sağlayabilir, 0 850 244 17 02 nolu telefonu hafta içi 10:00 – 15:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.